Biblioteka

Dlaczego kolorowanki z motywem biblioteki są popularne wśród dzieci?

Kolorowanki z motywem biblioteki to ogromny wybór kolorowanek przedstawiających najróżniejsze scenki, które rozgrywają się w bibliotece. Na niektórych widnieją zaczytani bohaterowie, a na innych widać całą przestrzeń biblioteki wypełnioną po brzegi książkami. Pierwsze są o wiele łatwiejsze do pokolorowania, a z kolei drugie dają wielkie pole do popisu doświadczonym w kolorowaniu maluchom. Tego rodzaju ilustracje wyzwalają również całe pokłady kreatywności, ponieważ pozwalają na używanie najróżniejszych kolorów do wypełnienia okładek książek oraz całego otoczenia. Dzieci mogą kolorować książki tak, aby przypominały ich ukochane opowiadania i bajki, a także tworzyć kreatywne zestawienia kolorystyczne w barwnej bibliotece. Motyw ten działa na wyobraźnię zwłaszcza tych dzieci, które mimo młodego wieku odkryły, że mało która rozrywka jest tak pasjonująca jak czytanie, a biblioteka to miejsce, w którym można rozpocząć niesamowitą przygodę z bohaterami bajki lub powieści.

Biblioteka przywodzi na myśl znane powieści i bajki

Motyw biblioteki oraz szkoły w kolorowankach może być ukazany na szereg najróżniejszych sposobów. Najmniej skomplikowane przedstawiają na przykład proste regały z opasłymi tomami czy też czytelników skupionych na lekturze. Znajdują się tutaj również kolorowanki przedstawiające całą salę w bibliotece, w której stoją regały z książkami oraz stoliczki do czytania książek na miejscu. Oczywiście, przewija się tutaj motyw czytania oraz dużej ilości książek, a to skutkuje tym, że kolorowanki są dla dzieci ciekawsze. W końcu każda z książek może mieć okładkę w zupełnie innym kolorze. Biblioteka kojarzy się większości dzieci z ich własnymi doświadczeniami w bibliotekach miejskich czy szkolnych. Kolorowanki o tej tematyce spodobają się przede wszystkim małym czytelnikom, dla których każda wyprawa do biblioteki wiąże się z wielkimi emocjami. W końcu nowa książka to nowa przygoda, która zapewnia rozrywkę, poszerza horyzonty, a także kształtuje charakter młodych ludzi.

Długa historia bibliotek

Badania ekspertów dowodzą, że biblioteki istniały już w czasach starożytnych i to zarówno w Egipcie czy Mezopotamii, jak i w Chinach. To właśnie w Mezopotamii powstała wspaniała Biblioteka Aszurbanipala, w której znalazło się pięć tysięcy dzieł zapisanych na tabliczkach klinowych. W epoce średniowiecza zarówno książki, jak i biblioteki, były kojarzone przede wszystkim z duchowieństwem, ale kiedy w XVI wieku rozpowszechnił się druk, książki były coraz bardziej dostępne dla ogółu. Już na przełomie XVII i XVIII wieku zaczęły powstawać pierwsze bilioteki publiczne, z których każdy mógł korzystać. W dzisiejszych czasach różne media zepchnęły książki na dalszy plan. Nie są już one jedynymi źródłami wiedzy o świecie i rozrywki. Mimo że poziom czytelnictwa na całym świecie spadł, dla części ludzi czytanie stanowi elitarną rozrywkę, której nie da się porównać z żadną inną. Książki wymagają pracy skojarzeniowej i pozwalają na współtworzenie miejsc czy bohaterów dzięki swojej wyobraźni. 

Podsumowanie

Kolorowanki z budynkami użyteczności publicznej jak np. biblioteką spodobają się dzieciom, które szczególnie przepadają nie tylko za kolorowaniem, ale również za czytaniem. Mogą stać się ciekawym uzupełnieniem dla kolorowanek z przedmiotami czy też kolorowanek z dziećmi. Duża ilość detali sprawia, że stanowią ciekawe wyzwanie, a ich pokolorowanie skutjuje jeszcze większą satysfakcją, nie wspominając już o szlifowaniu swoich umiejętności.

Details

Data dodania: 27-11-2017

Oglądano 25961 razy

Ładuje się...