Mustang z dzikiej doliny

Przygody zabawnego, ciekawskiego i dzielnego mustanga, mogą stać się inspiracją dla małych twórców. W kategorii Mustang z dzikiej doliny, znajdziemy fascynujące obrazki, przedstawiające rumaka, który wybrać się w pełną przygód podróż, aby ocalić swoją ziemię. W trakcie tej szalonej podróży, dokonuje rzeczy niemożliwych, a przy tym, jest w stanie zakochać się w pewnej klaczy. Całej tej historii przygląda się pewna dziewczyna, która dołączyła do rumaka, by razem z nim, sprostać czoła nieoczekiwanym sytuacją, które do samego końca ich przygody, trzymają w niepewności. 

Kolorowanki tematyczne dla dzieci. Czy warto je wprowadzić?

Wielu rodziców zastanawia się, czy wprowadzenie kolorowanek, to aby na pewno dobry pomysł. Eksperci podkreślają, że dzieci, które regularnie kolorują, zdecydowanie lepiej rozwijają się niż te, które wybierają inną formę zabawy. Są przy tym ciekawe i relaksujące, co z pewnością jest największą ich zaletą. 

Podczas przygotowania się do zabawy, dziecko wykonuje ciekawe ćwiczenie, które wpływa na wzmocnienie mięśni ręki, a wszystko za sprawą temperowania kredki. Podczas tej czynności, wykonuje ćwiczenia,ale i uczy się prawidłowego chwytu, co ułatwi naukę pisania. Ozdabiając obrazki maluch uczy się precyzji i dokładności. Dzięki liniom, które wyznaczają pole do kolorowania, dziecko uczy się cierpliwości, schludności oraz sumienności. Ćwiczy przy tym koordynację ruchowo-wzrokową, wzmacnia mięśnie oczu, zapobiegając powstawaniu wady wzroku, oraz skutecznie przyczyniając się do jej korygacji. Na tym jednak nie koniec. Utrwala wiedzę oraz zdobywa nową. Uczy się kolorów, kształtów, figur, przedmiotów jakie go otaczają, zwierząt, roślin a nawet emocji i właściwego zachowania. Ma to również wpływ na zapamiętywanie, gdyż nabywa umiejętności zapamiętywania wzrokowego, dlatego szybciej uczy się nowych rzeczy. 

Nie da się ukryć, że kolorowanki ze zwierzętami mają wiele zalet. Terapeuci podkreślają, że tego typu obrazki, mogą stanowić doskonały materiał do prowadzenia licznych terapii. Świetnie sprawdza się dla dzieci, które są zamknięte w sobie, gdyż zdolności manualne i kreatywność, podnosi pewność siebie, przez co dziecko staje się bardziej otwarte,, chętniej i łatwiej nawiązuje kontakt z rówieśnikami, lepiej radzi sobie podczas prac grupowych oraz tworzy coraz to nowsze prace. Bardzo ważna jest w tym przypadku wyobraźnia, która pobudzana podczas zabawy, pozwoli dziecko w sposób przyjazny rozwijać się, a przy tym zrelaksować i bawić. 

Czego uczą kolorowanki, na których znajduje się Mustang z Dzikiej Doliny? 

Ten fascynujący bohater, z pewnością może być autorytetem dla wielu dzieci. Podczas ozdabiania obrazków, dziecko nauczy się pewności siebie, odwagi, precyzji, słowności i czym tak naprawdę jest miłość i przyjaźń. Kolorowanki z przekazem, doskonale nadają się dla dzieci w każdym wieku. Wystarczy odpowiednio dobrać grafikę, do indywidualnych umiejętności dziecka pamiętając  przy tym, aby nie były one zbyt łatwe lub trudne, gdyż mogą zniechęcić dziecko do dalszego kolorowania.

Kolorowanki z koniami w tym z Mustangiem z Dzikiej doliny, dostępne są całkowicie bezpłatnie. Aby wejść w ich posiadanie, wystarczy wybrać obrazek, pobrać go a następnie wydrukować w dowolnym formacie. takie kolorowanki tematyczne, świetnie sprawdzą się jako materiał dydaktycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, umożliwiając przeprowadzenie wielu zajęć, dlatego tak chętnie są wykorzystywane przez nauczycieli. 

Details

Data dodania: 03-11-2017

Kategoria: Bajki

Oglądano 30576 razy

Ładuje się...