Azjaci

Dlaczego kolorowanki z Azjatami są popularne wśród dzieci?

Kolorowanki z motywem Azjatów są popularne wśród dzieci, ponieważ oferują im możliwość kolorowania postaci zupełnie innych od większości, z jakimi mają do czynienia. Barwne kimona japońskie, chińscy filozofowie czy stroje popularne w Indiach - wszystko to sprawia, że kolorowanki z ludźmi z Azji w roli głównej zachwycają różnorodnością i kolorystyką. W końcu dzieci mają w tym wypadku okazję na wykorzystanie najróżniejszych kolorów kredek czy mazaków, aby nadać orientalnym strojom jak najwięcej barw. Kolorowanki tego rodzaju silnie wpływają na wyobraźnię dzieci, dając im również możliwość poznawania niesamowitych kultur krajów Dalekiego Wschodu. W rezultacie poszerza się wiedza ogólna dzieci, a część z nich pod wpływem inspiracji szuka więcej informacji na temat kultury japońskiej, chińskiej czy hinduskiej. Niepozorne kolorowanki mogą stać się w tym wypadku bodźcem do poznawania ciekawostek kulturowych i historycznych.

Skojarzenia z popkulturą

Kraje azjatyckie wyróżniają się tak ciekawą i odmienną od naszej kulturą, że tematyka ta bardzo często jest eksploatowana zarówno w bajkach, jak i filmach, książkach czy grach komputerowych. Kolorowanki z Azjatami mogą się dzieciom kojarzyć z anime, mangą czy filmami o sztukach walk, za którymi przepadają szczególnie chłopcy. Z kolei barwne kimona Japonek czy stroje Hindusek zachwycają dziewczynki możliwością nadawania im najróżniejszych kolorów i charakteru. W kolorowankach związanych z kontynentem Azji przewija się przede wszystkim motyw kulturowy, a więc skośnookie postacie w pięknych, bogato zdobionych strojach, uzbrojeni samurajowie czy też scenki rodzajowe przedstawiające uprawę ryżu na tarasach ryżowych. Dzięki temu dzieci mogą w trakcie zabawy poznawać odmienne kultury, co zachęci je do zgłębiania swojej wiedzy. Kolorowanki tego rodzaju przypominają dzieciom lubiącym kulturę azjatycką o ich ulubionych bohaterach z bajek czy też gier.

Azjaci w historii i kulturze

Kultura azjatycka sięga tysięcy lat wstecz i od tysiącleci fascynuje etnografów, historyków czy kulturoznawców. W końcu niemal każdy kraj znajdujący się na kontynencie azjatyckim podarował światu jakieś wynalazki czy też wywarł na niego wpływ. Sztuki walki rodem z Dalekiego Wschodu są modne na całym świecie, chińskie herbaty i porcelana świadczą o wyrafinowanym guście i smaku, a hinduskie potrawy od lat robią furorę na wszystkich niemal kontynentach. Motyw Azjatów w kolorowankach odwołuje się więc do ogromnego bogactwa kulturowego i historycznego, które dzieci poznają również na lekcjach historii czy też podczas zwiedzania różnych atrakcji turystycznych. Dzięki nim maluchy mają okazję poznać tradycyjne stroje Azjatów z różnych państw, takich jak Japonia, Chiny czy Indie, a także poznać szczegóły dotyczące rytuałów azjatyckich, wierzeń czy codziennego życia ludzi reprezentujących najróżniejsze grupy społeczne.

Podsumowanie

Kolorowanki z motywem Azjatów są dla dzieci odskocznią od standardowych postaci i scenek rodzajowych, z którymi mają do czynienia w najpopularniejszych kolorowankach. Dzięki nim dzieci mają okazję poznawać nowe kultury, tradycje Dalekiego Wschodu czy stroje typowe dla różnych państw. Kolorowanie takich ilustracji może niektórym dzieciom kojarzyć się z ulubionymi postaciami z japońskich bajek czy gier video, przez co zabawa będzie jeszcze ciekawsza i dostarczy dzieciom więcej satysfakcji. Kolorowanki z Azjatami mogą być urozmaiceniem, jeśli w kolekcji znajdują się już kolorowanki z Afrykańczykami czy przedstawicielami różnych kultur.

Details

Data dodania: 14-11-2021

Kategoria: Ludzie

Oglądano 1280 razy

Ładuje się...