Bajkowe domy

Bajkowe domy to jeden z ulubionych motywów wśród dzieci

Nie da się ukryć, że większość rysunków dzieci w odkreślonym wieku zaczyna się od prostych rysunków przedstawiających postaci oraz domy. Kolorowanki z motywem bajkowych domów są popularne wśród dzieci, ponieważ nawiązują do ich naturalnych zainteresowań prozaicznymi scenkami, takimi jak dom czy rodzina, ale również dlatego, że są znacznie bogatszą wersją tego motywu. Mamy tutaj domy o najróżniejszych kształtach, które działają na wyobraźnię, przypominając dzieciom zarówno bajki, jak i baśnie czy filmy. Ponadto kolorowanki różnią się pod względem poziomu trudności. Niektóre z nich sprawdzą się w przypadku małych dzieci, które jeszcze nie mają wprawy w kolorowaniu trudnych elementów, a inne okażą się ciekawym wyzwaniem dla starszych dzieci, które są w stanie maksymalnie skoncentrować się na pracy twórczej i wypełniać najdrobniejsze nawet pola. Bajkowe domy pozwalają również na szaleństwo pod względem kolorystycznym. W końcu nie ma potrzeby, żeby przypominały standardowe domy w stonowanych kolorach.

Do wyboru, do koloru, czyli bajkowe domy w kolorowankach

Kolorowanki związane z architekturą np. z motywem bajkowych domów charakteryzują się ogromną różnorodnością. Niektóre z nich mają kształt muchomorów, inne są domami w kształcie butów, a jeszcze inne przypominają piernikowe chaty z baśni. Dzieciom mogą one przypominać najróżniejsze bajki, z którymi się zetknęły, a także ciepło rodzinnych domów. Popularnym motywem w tej kategorii są na przykład domy przypominające piernikowe chaty, które są udekorowane laseczkami cukrowymi i lukrowymi dekoracjami. Dzięki temu mogą one przypominać dzieciom nie tylko o znanych bajkach, ale również o świętach Bożego Narodzenia. Bajkowe domy najczęściej mają też mnóstwo drobnych elementów, które wymagają koncentracji i umiejętności, ale też sprawiają, że finalnie ilustracja może wyróżniać się wieloma kolorami. Nie bez znaczenia są tutaj również skojarzenia z domami i scenkami rodzajowymi odbywającymi się w nich, które dzieci w pewnym wieku wprost uwielbiają. W końcu obok domu można domalować żyjącą w nim rodzinę lub fantastycznych bohaterów.

Bajkowe domy, czyli mnóstwo interpretacji i rozwój wyobraźni

Kolorowanki z motywem domków pozwalają dzieciom nie tylko na pracę manualną, ale również skojarzeniową. W końcu domy od zawsze kojarzą się dzieciom z postaciami, które w nich mieszkają. Dzieci mają więc okazję wypełnić puste pola ulubionymi kolorami i nadać im unikatowy charakter, przez co będą się z nimi jeszcze bardziej utożsamiać. Baśniowe budowle mogą odzwierciedlać upodobania maluchów, a także wyobrażonych mieszkańców. Dzięki temu podczas kolorowania rozwija się wyobraźnia dzieci, a praca twórcza zapewnia im jeszcze więcej świetnej zabawy. Jak się okazuje, tak niepozorny motyw może być źródłem rozwoju na wielu polach,  a najważniejsze, że dla dzieci stanowić będzie wciąż przede wszystkim przednią zabawę.

Podsumowując

Kolorowanki z motywem bajkowych domów spodobają się dzieciom, które przepadają za kolorowankami z bajek czy też kolorowankami przedstawiającymi niesamowite pałace i budowle. Dzięki dużej ilości szczegółów pozwalają na rozwijanie umiejętności kolorowania trudniejszych ilustracji i sprawdzą się w przypadku dzieci w różnym wieku i na różnym poziomie. Maluchy będą mogły korzystać z najróżniejszych kolorów, a w rezultacie tworzyć barwne ilustracje, które staną się bazą do snucia ciekawych historyjek czy wymyślania fantastycznych mieszkańców nietuzinkowych domów.

Details

Data dodania: 08-11-2017

Kategoria: Architektura

Oglądano 4389 razy

Tagi: dom domek bajka

Ładuje się...