Barbie Wróżkolandia

Film "Barbie w Wróżkolandii" to współczesna baśń dla dziewczynek

Główną bohaterką filmu animowanego jest lalka Barbie, którą zna chyba każdy człowiek na świecie. Smukła blondynka o proporcjonalnej figurze i słodkim uśmiechu została po raz pierwszy wyprodukowana w pod koniec lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Dziewczynki na całym świecie bardzo szybko oszalały na punkcie pięknej lalki, a w ciągu kilku dekad została ona wyprodukowana w milionach najróżniejszych egzemplarzy i kompletów, które różnią się nie tylko wyglądem, ale również ilością dodatkowych akcesoriów, domków, gadżetów czy dodatkowych postaci. Barbie stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon popkultury, dlatego nic dziwnego, że w końcu doczekała się roli w filmie. "Barbie w Wróżkolandii" to jeden z kilku filmów, których bohaterką jest urocza blondynka, a w każdym z nich roi się od niesamowitych przygód. Perypetie Barbie pochłaniają dzieci bez reszty, zwłaszcza że nie brakuje w nich magii i niesamowitych bohaterów.

O czym opowiada film "Barbie w Wróżkolandii"?

Film opowiada o wróżce Elinie, która żyje na Magicznej Łące w Wróżkolandii i jest ofiarą drwin ze strony innych wróżek, ponieważ nie posiada skrzydeł. W każdej sytuacji po jej stronie jest jednak przyjaciółka o imieniu Chryzantema oraz komiczny stworek Bibi. Pewnego dnia w Wróżkolandii dochodzi do starsznego wydarzenia. Okazuje się, że jej władczyni została porwana, a za porwaniem tym najpewniej stoi jej zła siostra bliźniaczka. Tymczasem w krainie dzieje się coś dziwnego - okazuje się, że wskutek złych czarów coraz więcej wróżek traci zdolność latania. Kiedy usychają kwiaty na Magicznej Łące, Elina i Bibi wyruszają do Wróżkowa. Po drodze przyjaciele przeżywają wiele niesamowitych, a często również niebezpiecznych przygód. Kiedy cała wyprawa kończy się sukcesem wynikającym z odwagi Eliny, ta w nagrodę otrzymuje wspaniałe skrzydła. Historia pełna jest wartości, które warto przemycać do świadomości dzieci już od najmłodszych lat. W końcu propaguje dobro, poświęcenie, prawdziwą przyjaźń, a także dowodzi, że każdy może osiągnąć to, co chce, jeśli tylko się postara. 

Dlaczego kolorowanki z "Barbie w Wróżkolandii" cieszą się aż taką popularnością?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Zarówno lalka Barbie, jak i seria filmów jej poświęonych, to wielka atrakcja dla dzieci. Dzięki kolorowaniu scenek znanych z filmu animowanego dzieci wykonują większą pracę skojarzeniową i przypominają sobie ukochane momenty, a dzięki temu kolorowanie jest jeszcze przyjemniejsze. Za pomocą kredek lub mazaków dzieci mogą odtworzyć na kartach kolorowanki postaci znane z filmu albo też nadać im zupełnie inny charakter. Kolorowanki z bajek wyzwalają kreatywność, a ponadto zawierają wiele pięknie narysowanych szczegółów, dzięki czemu poziom trudności jest wyższy. Dzieci mają więc okazję ćwiczyć koncentrację i kolorowanie drobnych elementów, a tym samym przygotowują się do kolorowania jeszcze trudniejszych motywów w przyszłości.

Podsumowanie

"Barbie w Wróżkolandii" to motyw, który w kolorowankach z Barbie daje wiele możliwości twórczym dzieciom, a szczególnie dziewczynkom, ktore są fankami tego filmu animowanego. Kolorowanie sugestywnych scenek natychmiast przypomina im dialogi i sytuacje znane z filmu, a w rezultacie praca twórcza jest jeszcze przyjemniejsza. Kolorowanki "Barbie w Wróżkolandii" mogą stać się dla dzieci uzupełnieniem posiadanych już kolorowanek "Barbie i trzy muszkieterki" czy też "Barbie i Diamentowy Pałac".

Details

Data dodania: 03-11-2017

Kategoria: Barbie

Oglądano 5852 razy

Tagi: barbie

Ładuje się...