Bombki i ozdoby Świąteczne

Bombki stanowią nieodłączny motyw kolorowanek z kategorii świąt Bożego Narodzenia.

Ich symboliczne znaczenie na choince oraz barwna kolorystyka z pomysłowymi wzorami, urozmaicają zieloną choinkę. Bombki Bożonarodzeniowe na naszych choinkach widnieją od wielu lat. Początkowo jednak bombki nie wyglądały tak jak obecnie i nie były wytwarzane z tworzywa sztucznego. Ludzie w przeszłości ustanowili za symbol bombki czerwone jabłko, symbolizujące zdradę Boga przez Adama i Ewę w biblii.

W jakim okresie i dlaczego kolorowanki z motywem bombek są popularne?

Po kolorowanki z motywem Bożego Narodzenia lub bombek Bożonarodzeniowych, sięgamy najczęściej podczas okresu Bożego Narodzenia. Kolorowanki zawdzięczają swoją popularność dużemu wyborowi i różnorodności. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, ponieważ bombki mogą występować w różnych formach, głównie jest to oczywiście forma o okrągłym kształcie przypominająca jabłko. Bombki w ostatnim czasie przechodzą jednak zmianę, znajdziemy na rynku jako bombki przeróżne figurki, na przykład produkty spożywcze, zwierzęta, domki, czy ciastka.

Kolorystyka i motywy pojawiające się w kategorii kolorowanek: BOMBKI 

Bombki Bożonarodzeniowe posiadają całą paletę kolorów i tak naprawdę nie można wymienić na raz wszystkich barw występujących w kolorowankach bombek. Okrągłe bombki spotykamy najczęściej w czerwonych, złotych, srebrnych, bądź zielonych barwach, ale na tym nie kończy się cała lista, bo znajdziemy także różowe, fioletowe, czy nawet białe bombki. Kolorystyka bombek zależna jest od naszego upodobania tak samo jak w przypadku kolorowanek ze skarpetami świątecznymi, dlatego dzieci podczas kolorowania będą miały pełną dowolność w doborze barw, rozwijając przy tym kreatywność, jak i swoją wyobraźnię. 

 

Kolory bombek to nie wszystko, często w kolorowankach z bombkami umieszczone są na nich wzorki, na przykład reniferów Świętego Mikołaja, choinki, czy gwiazd.

Z czym kojarzymy wieniec adwentowy? Co zwiastuje wieniec adwentowy i jakie jest jego znaczenie dla katolików?

Bombki Bożonarodzeniowe, które znajdują się na naszych choinkach podczas tego wspaniałego okresu, nie są wytwarzane bez celowo, ponieważ bombki same w sobie również mają znaczenie w tradycji katolickiej. Poza funkcją dekoracyjną, bombki w historii oznaczały nadchodzącą harmonię, taką samą, jaka zachodzi w naszych domach podczas świąt. Bombki oczywiście na początku występowały pod inną postacią — czerwonego jabłka, które było zakazanym owocem w raju. W biblii opisana jest historia, kiedy to wąż skusił Ewę na zjedzenie zakazanego owocu, a ona następnie namówiła na to Adama, przez co zostali wygnani przez Boga z raju. 

Bombki Bożonarodzeniowe od pewnego czasu nie muszą być okrągłego kształtu, w sklepach możemy bez problemu znaleźć bombki o kształcie gwiazdki, zwierząt takich jak renifery, czy nawet bajkowe figurki takie jak małe domki, postacie z bajek, świeczki, małe serca. Boże Narodzenie to magiczny czas, podczas którego ludzie otwierają się na swoją wyobraźnię, wychodząc coraz to z nowszymi pomysłami, które wzbogacają świąteczny klimat poprzez dekorację w naszych domach.

Podsumowanie

Kolorowanki z bombkami zawdzięczają swoją popularność świętu Bożego Narodzenia. Paleta kolorów oraz wzorów jest bardzo duża i pozwala nam na pełną dowolność w wyborze. Bombki Bożonarodzeniowe są najczęściej okrągłego kształtu oznaczającego czerwone jabłko z raju, jednakże święta to czas, w którym otwieramy się na wyobraźnię i pomysłowość, tworząc dzięki temu unikalnego kształtu bombki.

Details

Data dodania: 07-12-2017

Kategoria: Boże narodzenie

Oglądano 46437 razy

Ładuje się...