Daisy

Historia uroczej kaczki z filmów i bajek Disneya

Historia uroczej kaczki Daisy sięga drugiej połowy lat trzydziestych XX wieku. To właśnie wtedy pojawiła się po raz pierwszy, zyskując bardzo szybko aprobatę miłośników komiksów i filmów animowanych o Kaczorze Donaldzie. Została stworzona w wersji filmowej przez geniusza Walta Disneya, w wersji komiksowej przez Boba Karpa oraz Ala Taliaferro. Daisy była narzeczoną temperamentnego Kaczora Donalda i tak jak on, była zantropomorfizowaną kaczką, która w pierwotnym założeniu miała być subtelną przeciwwagą dla wiecznie poirytowanego kaczora. Tymczasem okazało się, że na przestrzeni lat jej zachowanie coraz bardziej zbliżało się do zachowania narzeczonego. Daisy zmieniała się na przestrzeni lat. Ostatecznie została wyposażona w różowe buty na obcasie i finezyjną kokardę w tym samym kolorze, która zdobiła jej głowę. Niezwykle charakterystycznym elementem były również długie podkręcone rzęsy, którymi doprowadzała do szaleństwa swoich adoratorów. 

Daisy - bohaterka pełna sprzeczności

Daisy to bohaterka pełna sprzeczności. Z jednej strony jest niesamowicie zaangażowana w związek z Kaczorem Donaldem, a z drugiej strony dosyć często wystawia jego cierpliwość na próby, wzbudzając zazdrość i wytykając mu pewne potknięcia. Bywa bohaterką, która być może przesadnie skupia się na własnych potrzebach, ale z drugiej strony bardzo ceni sobie towarzystwo innych. Chętnie pomaga znajomym i roztacza wokół siebie ciepło, które powoduje, że wszyscy do niej lgną. Jest niezwykle ambitną kaczką, która wie, jak postawić na swoim. Dla małego dziecka kolorowanki z motywem kaczki Daisy są sposobem na odtwarzanie najlepszych momentów z komiksów i filmów animowanych. Na przestrzeni dekad Daisy uczestniczyła w wielu przygodach i perypetiach, które dla małych dzieci były przede wszystkim źródłem nieopisanej radości. Kolorowanki z bajek w takim wydaniu mogą pobudzić dziecięcą wyobraźnię i kreatywność, a także zachęcić do bardzo twórczej zabawy. Dla wielu małych dziewczynek zaradna i rezolutna Daisy jest wzorem do naśladowania. Zdawać by się mogło, że dla tej niepozornej kaczki nie ma rzeczy niemożliwych. Zawsze wychodzi z opresji i zawsze potrafi osiągnąć swój cel. Nic zatem dziwnego w tym, że może być dla dziecka największą inspiracją. 

Jak przedstawiana jest kaczka Daisy na kolorowankach?

Kolorowanki dla dzieci z motywem antopomorficznej kaczki Daisy to doskonały sposób na ponowne zanurzenie się w świecie pociesznych kaczek, dla których każda chwila może być wielką przygodą. Zarówno Donald, jak i Daisy od wielu dekad rozbudzają wyobraźnię najmłodszych. Towarzyszą nam od wielu pokoleń, zawsze wzbudzając jak najbardziej pozytywne skojarzenia i niejednokrotnie niekontrolowane wybuchy śmiechu. W kolorowankach Daisy niemal zawsze pojawia się w charakterystycznej pozie i z tym rodzajem spojrzenia, którym można załatwić niemal wszystko. Doskonale wie, jak wykorzystać swoje atuty. Dostępne są wzory z pełniejszą scenerią, np. Daisy na wycieczce rowerowej czy w sklepie plastycznym. 

Podsumowując

Daisy w kolorowankach z bajek pojawia się bardzo często. Postać znana od niespełna stu lat wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem i uwielbieniem wśród małych dzieci. Nic z tym jednak dziwnego. Urocza kaczka wzbudza bardzo dobre skojarzenia. Jest ucieleśnieniem wielu wartości, z którymi zwłaszcza małe dziewczynki pragną się identyfikować. Jest zaradna, pewna siebie, silna i bardzo kreatywna. Dla małego dziecka jest wzorcem do naśladowania, a także bohaterką, do której z przyjemnością się wraca. Nie sposób nie wspomnieć o wizualnej stronie. Ostatnie modyfikacje sprawiły, że Daisy znacznie bardziej wpisuje się w dzisiejszą estetykę. 

Details

Data dodania: 01-03-2021

Kategoria: Bajki

Oglądano 3137 razy

Ładuje się...