Jednorożec, pegaz

Wyjątkowe, mityczne stworzenia to świetny motyw do kolorowania dla Twoich dzieci

Kto nigdy nie był oczarowany niebywałymi i mitycznymi stworzeniami, niech podniesie rękę! No tak, to było do przewidzenia, że las rąk się nie pojawił. Kto nie lubi stworzeń wziętych żywcem z mitologii, oczarowanych legendami, uprzyjemnionych do popkulturowych, pełnych słodyczy postaci? Kto lubi mitologię, ten zna prawdziwe legendy o centaurach, pegazach i jednorożcach. Znawcy wiedzą, że nie zawsze te stworzenia sprawiały sympatyczne wrażenie i nie zawsze przyświecał im dobry cel. Ale zdecydowanie prawdziwa rola mitologicznych stworzeń niekoniecznie jest właściwa do przyjęcia dla małych dzieci. Dzięki naszym kolorowankom z pegazami, jednorożcami, dzieci będą mogły zapoznać się w przyjazny i sympatyczny sposób z tymi wyjątkowymi stworzeniami – wiele z nich znalazło swoje dobre miejsce w późniejszej literaturze, przykładowo centaur w Opowieściach z Narni ratuje głównych bohaterów, a jednorożec staje się synonimem słodkości i często przedstawiany jest wraz z tęczą.

Jak wygląda centaur, jednorożec, pegaz?

Kolorowanki dla dziewczynek - jak np. kolorowanka z jednorożcem; przedstawia niebywałego konia, który swoją niezwyczajność zawdzięcza jednemu dodatkowemu rogowi wyrastającemu z głowy. To mityczne stworzenie po raz pierwszy zostało opisane kilka wieków przed naszą erą, ale wykorzystywane było często w sztuce także w średniowieczu. Zwykle miał być koloru białego. Jednorożec do dzisiaj jest symbolem niebywałej odwagi i odporności na wszelkie niebezpieczeństwa, a w średniowieczu szczególnie czystości i niewinności. Kolorowanka z pegazem z kolei pozwoli dziecku zapoznać się ze stworzeniem, które podobnie jak jednorożec przypomina konia, jednak nie ma rogu na środku głowy, za to u tułowia ma przytroczone skrzydła. Pegaz swój początek bierze z mitologii greckiej. Już wtedy miał być symbolem natchnienia dla poetów i artystów. Obecnie symbol pegaza wykorzystywany jest często przez wiele firm, które chętnie umieszczają go w swoim logo. Kolorowanki z centaurem z kolei przedstawiają kolejne kopytne zwierzę, ale znacznie dziwniejsze niż dwa poprzednie – istota ta do połowy ma posiadać ciało ludzkie, druga połowa to ciało konia. Podobnie jak pegaz, pochodzi z mitologii greckiej, a w obecnej literaturze portretowany był między innymi we wspomnianych już Opowieściach z Narni, ale także produkcji o Harrym Potterze czy Baśnioborze.

Dla kogo kolorowanki z jednorożcem, pegazem?

Kolorowanki ze zwierzętami, tudzież z mitycznymi stworzeniami przedstawiają wyjątkowe i mityczne stworzenia w unikalny i bajkowy sposób dzieciom. Obrazki spodobają się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom, w zależności od kontektu sytuacji przedstawionej na kolorowance. Dziewczynkom najprawdopodobniej przypadną do gustu przedstawienia mitycznych stworzeń w cukierkowych sceneriach z gwiazdkami, tęczami, z kolei chłopcom spodobać powinny się obrazki, na których dołączono różne elementy w postaci broni, takiej jak miecz, łuk, czy zbroja. Na naszej stronie można znaleźć wiele kolorowanek z jednorożcem, pegazem, centaurem o różnym stopniu trudności, zaawansowania, zawartości szczegółów, wierności w odzwierciedleniu.

Podsumowując

Kolorowanie kolorowanki z jednorożcem i innymi mitycznymi stworzeniami to doskonały sposób,  by dziecko zapoznało się z interesującymi i wymyślonymi już bardzo dawno przez człowieka postaciami. Wszystkie obrazki charakteryzują się przyjaznymi i sympatycznymi sytuacjami, dzięki którym dziecko szybciej zapamięta w szczegółach, jak wyglądają te mityczne stworzenia.

Details

Data dodania: 04-12-2020

Oglądano 9592 razy

Ładuje się...