Łyżka

Dlaczego kolorowanki z łyżką są tak popularne?

Łyżka jest jednym z wielu akcesoriów, które są bardzo potrzebne w kuchni, ponieważ bez niej trudno byłoby nam zjeść płynną zupę czy pomieszać herbatę z cukrem. Łyżki mogą być różnego rodzaju, być wykonane z różnych materiałów i mieć różne dekoracje. Zostały one stworzone już wieki temu i służą nam w kuchni po dziś dzień. Nawet małe dzieci, często już w najmłodszym wieku są karmione łyżką i dowiadują się do czego ona służy, jednakże w kolorowance mogą ja poznać trochę od innej strony, tej plastycznej. Otóż, kolorowanki pozwalają na to by każde dziecko stworzyło łyżkę jaka najbadziej podoba mu się kolorystycznie i należy dziecku na to pozwolić, ponieważ dzięki temu nauczy się wybierać to co sie mu podoba, a tym samym mogą to być jego pierwsze samodzielnie podjęte decyzje. Oczywiście jeśli dziecko trzeba nauczyć trzymać kredkę w rączce, to dobrze jest to zrobić, ale kiedy sie już nauczy weź swoją własną grafikę do kolorowania i po prostu spędź trochę czasu na kolorowaniu wraz z dzieckiem. Ono będzie się cieszyło, a ty się zrelaksujesz, odprężysz i co nieco odstresujesz.

Czym charakteryzują się kolorowanki z łyżką i jaki motyw się przewija?

Motywem jaki najczęściej sie przewija w kolorowankach o tej tematyce jest łyżka która jest umieszczona na całej karcie kolorowanki w dużym powiększeniu, więc z pewnością będzie to odpowiednia grafika do kolorowania dla najmłodszych dzieci. Czasem łyżka pojawia się w towarzystwie widelca lub widelca i noża, czasem jest to przedstawienie różnej wielkości łyżek, czasem nawet pojawiają się łyżki z pudełeczkiem jogurtu obok lub innym rodzajem pożywienia, które spożywa się za pomocą łyżki. Pojawiają sie łyżki które są trzymane w rękach dzieci w ubrankach kucharskich albo zwierząt czy postaci z bajek, które coś nimi jedzą. Wszystkie te motywy odpowiednie są dla wszystkich dzieci, bo nie powinny sprawiać zbyt wiele trudności, dlatego, że elementy są dosyć duże, gdyby jednak było inaczej to warto pamiętać że grafikę można powiększyć przy drukowaniu. 

Trudniejszymi zaś łyżkami do kolorowania mogą być te zdobione róznymi wzorami geometrycznymi i stylizowanymi liniami z dodatkeim wzorów roślinnych, które tematycznie nawiązują do kolorowanek typu antystresowaego, którym trzeba juz poświęcić nieco więcej uwagi, precyzji i estetyki w dopracowaniu szczegółów.

Nawiązanie do kolorowanek pojawia się w książkach dla dzieci, z którymi warto dziecko zapoznać podczas kolorowania tego tematu. Dobrym przykładem fabuły o szerokim zakresie tematycznym jest tutuł “Łyżka Podróżniczka” autorstwa  Dominiki Pytlas - Siwickiej, książki w której pojawiają się opowieści dotyczące przygód jednej łyżki, która podróżuje po świecie, spożywa pyszne posiłki i zachęca do doceniania pożywienia znajdującego się na talerzu. 

Podsumowanie

Podsumowując, kolorowanki z łyżką są ciekawym zajęciem dziecka w wolnym czasie od innych zajęć, które jest bardzo wartościowe, a mianowicie przyczynia się do zapewnienie dziecku rozrywki, która jest także rozwijająca, bo utrwala zdolności manualne, a także rozwija wyobraźnię i kreatywność, dzięki którym dziecko uczy się swojej pomysłowości i wykorzystaniu jej w życiu codziennym, na przyklad podczas zabaw w domu z rówieśnikami. Kolorowanki mają również cechy edukacyjne, które uczą dziecko jakie rodzaje pożywienia może ono spożywać z użyciem tego sztućca, a wiedzę ta można wzbogacić po sięgnięcie po kolejne rozwojowe źródła takie jak książki, a następnie czytanie ich dzieciom do poduszki.

Details

Data dodania: 13-12-2022

Kategoria: Dom

Oglądano 828 razy

Tagi: Brak

Ładuje się...