Miś pluszowy

Są pewne rzeczy, które nigdy nie wychodzą z mody.

Do takich należą zabawki w postaci pluszowego misia. Od wielu lat, a kto wie, może nawet i wieków, jest to ulubiona zabawka zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Przyjemny materiał sprawia, że miło się do niego tuli. Dzieci chętniej wybierają jako swoich ulubieńców pluszowych przyjaciół niż samochodziki czy lalki z plastiku. Po prostu, pluszowe misie sprawiają bardziej naturalne wrażenie, zwykle są bardzo estetyczne, a przede wszystkich ich miękkość i delikatność sprawia, że aż chce się nimi bawić. Kto z nas za dzieciaka nie posiadał swojej ulubionej Przytulanki? Z pewnością nie była to zabawka z zimnego i niezbyt naturalnego plastiku! Dlatego też, kolorowanki Pluszowy Miś i kolorowanki z misiem z serduszkiem są chętnie wybierane przez dzieci, które uwielbiają takie zabawki. W ten sposób mogą poniekąd stworzyć swoją własną wersję pluszaka, której możemy nie znaleźć w żadnym sklepie. Taka rozrywka sprawia, że dziecko może sobie pozwolić na ujście emocji, jakie ma związane ze swoimi ulubionymi zabawkami. Osobiście, także i autor tego artykułu miał w dzieciństwie swoją ulubioną zabawkę w postaci pluszowego misia, którym niechętnie dzielił się z rodzeństwem – każdy z nich miał swojego faworyta. Właśnie głównie z powodu przyjaznego wyglądu i przyjemnego w dotyku materiału budował się sentyment, który sprawiał, że zabawka długo nie „wyrastała” z zabaw.

Motyw z pluszowym misiem

Kolorowanki z motywem pluszowego misia są urocze, często nieskomplikowane. Chętnie będą kolorowane przez dzieci kilkuletnie, które przyjemnie kojarzą te pluszaki. Najczęściej takie zabawki dostaje się przy specjalnej okazji i można dostać także wiele innych zabawek, jednak nic nie zastąpi poczciwego, pluszowego misia. Kolorując obrazki z pluszowym misiem, warto poznać kilka prawdziwych ciekawostek na temat prawdziwych „misiów” – niedźwiedzi zamieszkujących górskie knieje. Zdecydowanie jest to dobra okazja, aby dziecko nauczyło się, że do prawdziwych, nie pluszowych misiów nie wolno podchodzić, nawet jeśli je zauważymy, warto stać nieruchomo i nie ruszać się także wtedy, kiedy taki napotkany przez nas miś do nas podejdzie. Dobre nawyki wchodzą najłatwiej wtedy, kiedy jest się małym i podatnym na naukę – tak jak mówi słynne polskie przysłowie: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Warto zatem pomóc dziecku odróżnić pluszowego misia od niebezpiecznego misia, na którego możemy natknąć się w pewnych sytuacjach i nauczyć podstaw obcowania z dzikim zwierzęciem. Dzięki takiej lekcji, wspartej przez kolorowanie obrazków z kolorowanki o misiach, dziecko lepiej zapamięta i wyciągnie właściwe wnioski, które mogą w zasadzie przydać się przez całe życie.

Podsumowanie

Motywy z pluszowymi misiami są bardzo słodkie w każdej kolorowance. Typowe misie z kolorowanek to pluszaki z „lekką” nadwagą, rozpostartymi ramionami sugerującymi chęć przytulenia, i ekspresją twarzy, która wskazuje na zadowolenie z kontaktu z dzieckiem. Czasami ta ekspresja potrafi być tak realistyczna, że można się zdziwić, a kolorując takie obrazki można stworzyć kawał niezłej, realistycznej roboty! Najlepsze prace oczywiście warto na jakiś czas powiesić w widocznym miejscu, ku uciesze dziecka. Taki mały czyn pozwoli dziecko zmotywować do działania i ono chętniej będzie kolorowało kolejne strony z obrazkami z kolorowanki, jak i te o zupełnie innych motywach, kiedy poczuje się docenione i nagrodzone. Przy okazji warto podpytać swoje dziecko, który z jego kolekcji pluszowych misi jest dla niego najważniejszy?

Details

Data dodania: 19-10-2022

Kategoria: Zabawki

Oglądano 910 razy

Tagi: Brak

Ładuje się...