Świąteczne domy

Świąteczne domy sa kolorowankami, które trzymają w napięciu. Wykonane z różnych kształtów obrazki, ułatwiają poznanie kolorów figur geometrycznych i przedmiotów, które na co dzień nas otaczają. Tego typu obrazki są podzielona na poziomy trudności, motywy przewodnie oraz wielkość, co ułatwia ich dopasowanie do zainteresowań i umiejętności dziecka.

Dlaczego wybrać obrazki przedstawiające świąteczne domy? Jakie zalety ma ten rodzaj kolorowanek?

Kolorowanki tematyczne np. kolorowanki z ozdobami świątecznymi sa ciekawą alternatywa gier i zabaw, zwłaszcza podczas niepogody. Są ciekawe i można wykorzystać je na kilka różnych sposobów. Grafika przedstawia różnego rodzaju domy, w tym te proste i skomplikowane, w towarzystwie zwierząt, drzew, pokryte śniegiem lub ozdobami świątecznymi co sprawia, że sa one atrakcyjne dla dziecka, zachęcają je do malowania a przy tym, korzystnie wpływają na jego rozwój. Domki można na swój sposób ozdobić, na przykład domalować im wzorki, znaczki i inne ciekawe ozdoby.

Jaki wpływ na rozwój dziecka mają kolorowanki?

Z pozoru zwyczaje wyglądające obrazy, mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Ułatwiają dziecku prawidłowy chwyt, wzmacniają mięśnie ręki, przez co nauka pisania, przychodzi cieku zdecydowanie lżej. mają wpływ na koncentracje, sumienność i staranność. Kolorowanie obrazka w taki sposób, aby nie przekraczać linii sprawia, że dziecko jest bardziej skupione ale przy tym dokładne. To jednak nie wszystkie zalety, jakie wynikają z kolorowania.

Regularne kolorowanie ułatwia dziecku zapamiętywanie nawet najmniejszych szczegółów. Sprawiają, że poszerza się wyobraźnia dziecka, staje się bardziej kreatywne i pewne siebie. Zyskuje nowe umiejętności, w tym techniczne i manualne. Uczy się kolorów, kształtów, otaczających go przedmiotów oraz zachowań. Poprawia koordynację ruchowo-wzrokową. Zapobiegają powstawaniu wady wzroku, lub stanowią jedne z najchętniej stosowanych ćwiczeń, które mają na celu korekcję wady wzroku. Wykorzystywane sa podczas terapii, zwłaszcza u dzieci autystycznych. Są barwne, ciekawe, a możliwość ich wykorzystania na różne sposoby, pozwala na wykorzystanie ich jako materiał dydaktyczny w przedszkolu czy szkole.

Sposoby na wykorzystanie kolorowanek przedstawiające świąteczne domy

Obrazek można pokolorować kredkami, pisakami, pastelami i farbami. Można go również ozdobić na inne sposoby, wykorzystując różne techniki, co rozwija dziecko. Aby ozdobić grafikę, można wykorzystać plastelinę, bibułę, wełnę, watę, ryż, kaszę i wiele innych dodatków, które sa powszechnie dostępne. Tak przygotowane obrazki, z pewnością okażą się świetną dekoracją w okresie świąt, zaś wycięte, mogą zamienić się w bombki, tło do jasełek, szopek i wielu innych, ciekawych prac wykonanych samodzielnie, z rodzicami czy w grupie rówieśników.

Gdzie najlepiej jest zaopatrzyć się w tematyczne grafiki?

Kolorowanki świątecznie z łatwością można kupić w każdym sklepie. Jest jednak pewne ograniczenia, które dotyczy grafiki. Najczęściej, jest to skąpy wybór, w dodatku mało atrakcyjny. Najlepszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z internetowej strony, na której dostępne są różne obrazki dla dzieci, w dodatku posegregowane na kategorie, by łatwiej można było znaleźć takie, które sprostają oczekiwaniom dzieci.

Details

Data dodania: 07-12-2017

Kategoria: Boże narodzenie

Oglądano 9481 razy

Tagi: święta dom domy

Ładuje się...