Świnka Peppa

Świnka Peppa jest brytyjskim animowanym serialem dedykowanym dzieciom.

Najczęściej oglądają go przedszkolaki. Niemniej jednak, jej rozmaite przygody śledzą nieraz całe rodziny. Animacja przedstawia perypetie antropomorficznej świnki imieniem Peppa oraz jej najbliższych przyjaciół i członków rodziny. 

Tytułowa Świnka Peppa jest niezwykle głośna i żywiołowa.

Nigdy nie brakuje jej energii do działania tak samo jak innym świnkom z kolorowanek, a jej głowa jest zawsze pełna przeróżnych pomysłów. Jak nietrudno zgadnąć, zdecydowaną większość z nich, wesoła Świnka pragnie zrealizować natychmiast. Jej kolejnymi charakterystycznymi cechami są ciekawość otaczającego ją świata oraz chęć nabywania nowych umiejętności. Główna bohaterka animacji lubi pracować także nad tymi, które już posiada. Nie oznacza to jednak, że sympatyczna Peppa nie ma żadnych wad. Bywa roztrzepana i łatwo się irytuje, kiedy coś jej nie wychodzi. Świnka nie należy również do najcierpliwszych. Uparcie jednak dąży do postawionego sobie celu, choć nie zawsze ma rację. Jeśli jednak zauważy, że popełniła błąd, szybko przyznaje się do niego i przeprasza. Urażenie Peppy może jednak skutkować tym, że świnka długo będzie się dąsać. Oprócz tytułowej bohaterki, w animacji występują także inne postaci. Dzieciom śledzącym losy bohaterów Świnki Peppy na pewno znana jest owca o imieniu Suzy. Charakterystyczne są dla niej różowe usta oraz białe, mięciutkie futerko. Owca Suzy i Świnka Peppa to najlepsze przyjaciółki. Co ciekawe, ich mamy również łączy bliska i głęboka więź. Suzy i Peppa mają wiele wspólnych zainteresowań. Uwielbiają beztrosko taplać się w błocie i uprawiać sport. Owca Suzy często przebiera się w strój pielęgniarki, a kiedy dorośnie, planuje wykonywać ten zawód. Nietrudno się więc domyślić, że jej charakterystycznymi cechami są opiekuńczość i chęć niesienia pomocy innym. Śledzenie losów sympatycznej świnki Peppy i jej przyjaciół jest dla dzieci w wieku przedszkolnym wspaniałą formą rozrywki. Najmłodsi uczą się tego, jak przyznać się do błędu i dlaczego warto to zrobić. Zdobywają także wiedzę na temat tego, że warto słuchać osób starszych i bardziej doświadczonych od siebie. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z własnej wizji tego, jak ma wyglądać nasze życie. 

Kolorowanki przedstawiające sympatyczną Świnkę Peppę jak i inne kolorowanki z motywem bajkowym mają szansę przypaść do gustu każdemu miłośnikowi tej sympatycznej, różowej bohaterki. Pociecha może pokolorować nie tylko tytułową Świnkę, ale również jej rodziców oraz Owcę Suzy. Wypełnianie konturów poszczególnych postaci sprzyja wspominaniu ulubionych scen z animowanego serialu. Niemal każdy przedszkolak ma taką, za którą przepada najbardziej. Próba przypomnienia sobie tego, jak dokładnie wyglądają główni bohaterowie będzie wspaniałym ćwiczeniem pamięci dla najmłodszych. Być może jednak, dziecko zechce nadać tytułowej Śwince niestandardowy wygląd i pokoloruje ją na niebiesko bądź zielono? Będzie to doskonałym dowodem na to, że pociecha lubi przełamywać schematy. 

Podsumowanie

Dzięki kolorowaniu kolorowanek ze Świnką Peppą, Owcą Suzy i innymi bohaterami animacji, dziecko będzie miało zapewnioną ciekawą rozrywkę. Nie będzie więc się nudziło, o co w wieku przedszkolnym naprawdę nietrudno. Będzie także rozwijało swoje umiejętności. Kolorowanie sprzyja bowiem ćwiczeniu pamięci, kreatywności oraz rozwojowi wyobraźni. Pociecha będzie więc lepiej radziła sobie w szkole, a także w życiu codziennym. I to wszystko dzięki prostej czynności, jaką jest kolorowanie kolorowanek!

Details

Data dodania: 04-12-2020

Kategoria: Bajki

Oglądano 25092 razy

Ładuje się...