Żółwie

Kolorowanki przedstawiające żółwia są bardzo popularne wśród małych dzieci.

Wszystko za sprawą tych interesujących zwierząt.  Tego typu zwierzęta można znaleźć pod kategorią gadów. Żółw jest to bardzo powolne zwierzę, o niewielkich rozmiarach. Cechą charakterystyczną tych gadów jest to, iż posiadają dwuwarstwowy pancerz, który złożony jest z szeregu płytek kostnych. Na pewno większość zdaje sobie sprawę, iż w tym przypadku pełni on funkcję ochronną. Żółw jest sympatycznym i niegroźnym zwierzęciem tak jak żaby, który zawsze i wszędzie porusza się ze swoim pancerzem. Jeśli się czegoś boi, to po prostu się w nim chowa. Głowa zakończona jest rogowym dziobem, natomiast ogon ma spiczasty i bardzo krótki. To zwierzę nie jest groźne. Warto dawać kolorowanki z tymi stworzeniami, gdyż również rodzice mogą poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Szczególnie interesujące może okazać się to, gdzie one żyją, jak długo oraz czym się żywią. Takie kolorowanki bardzo mocno działają na rozwój wyobraźni u dzieci. Niektórzy to nawet decydują się na trzymanie ich w domu. Możemy wyróżnić żółwie lądowe i wodne. Ciekawostką jest to, iż zdarzają się żółwie, które ważą nawet 150-300 kg i mają około 100 lat. Jednak takich zwierząt jest mało.

Najczęściej, największym wzięciem cieszą się kolorowanki przedstawiające uśmiechnięte żółwie na pustym tle.

Innym rodzajem często spotykanych kolorowanek z żółwiami są zwierzęta animowane lub realistyczne, czyli takie jak wyglądają w rzeczywistości. Żółwie często są stawiane jako bohaterowie bajek. Taką najpopularniejszą bajką, którą na pewno każde dziecko zna jest Księżniczka Łabędzi, gdzie możemy spotkać żółwia o imieniu Szybki oraz bajkę, gdzie zwierzę ma na imię Franklin. Bajki te kojarzą się bardzo pozytywnie, dlatego też dzieci tak chętnie chcą je kolorować. Dzieciom kojarzą się one także z pobytów w zoo.  Takie widoki mogą, ale nie muszą wyzwalać w małym człowieku pozytywne emocje, ale także rozwijać jego wyobraźnię. Ponadto udowodnione jest naukowo, że kolorowanki pomagają dzieciom się odstresować.

Jeśli chcemy zacząć kolorować jedną z wielu kolorowanek, które przedstawiają żółwie, to zdecydowanie powinniśmy zapoznać się z ich historią oraz jak one są kojarzone. Co tak naprawdę symbolizują.  Na pewno wszyscy wiedzą, że charakteryzuje je powolny chód. Nie każdy wie, ale żółwie symbolizują spokój, harmonię. Ale także dystans i bezpieczeństwo. Dla niektórych oznacza to także dużą siłę.

Podsumowując niniejszy artykuł, zdecydowanie warto wspomnieć najpierw o tym, iż  zwierzęta te żywią się ślimakami, krewetkami, dżdżownicami, małżami, rybkami, kalmarami czy też konikami polnymi. Jeśli ktoś chce je hodować w domu, to warto wspomnieć, iż nie są one jakoś bardzo wymagające. Tym żywi się żółw wodno-lądowy. Natomiast lądowy jest roślinożerny. Dzięki tym kolorowankom dzieci poznają przyrodę. Będą w stanie rozróżnić żółwie od innych zwierząt wolnych i lądowych. Są to zwierzęta jajorodne. Można je spotkać wszędzie, prócz na Antaktydzie. Jednak przeważnie najwięcej gatunków jest tam, gdzie jest ciepło i umiarkowanie. Warto dawać swoim dzieciom takie kolorowanki. Dzieki temu miło spędzimy z nimi czas, a przy okazji to świetny pomysł na zabicie nudy. Dzieci skupią się na rysunku i nie będą myślały o komputerach itp. To wszystko dla ich dobra i szybkiego rozwoju. No i oczywiście, przy okazji i rodzice mogą znacznie poszerzyć swoją wiedzę na temat tych uroczych stworzeń.

Details

Data dodania: 10-12-2021

Kategoria: Gady i płazy

Oglądano 941 razy

Tagi: żółw

Ładuje się...