Czarodzieje

Postać czarodzieja - gdzie ją znajdziemy oraz jak jest przedstawiana?

Postać czarodzieja pojawia się zarówno w mitologii, jak i dziełach literackich i okultyzmie. Czarodziej to osoba praktykująca białą magię, a zatem taką, za pomocą której jest w stanie pomagać innym ludziom. Czarodziej najczęściej przedstawiany jest jako starszy pan wyposażony w długą śnieżnobiałą brodę i szpiczasty kapelusz. Jest postacią niezwykle mądrą i dobroduszną, a swoje umiejętności wykorzystuje wyłącznie w dobrym celu. Jednym z najpopularniejszych czarodziejów wszech czasów jest ten stworzony przez wybitnego pisarza J.R.R. Tolkiena. Gandalf był jednym z Majarów i odegrał olbrzymią rolę w walce dobra ze złem, wspierając młodych hobbitów w ich poczynaniach. Znanym czarodziejem i podobnym wizerunkowo do Gandalfa był profesor Albus Dumbledore z powieści o małym czarodzieju, Harrym Potterze. W wielu dziełach literackich czarodziej to osoba w podeszłym wieku odznaczająca się niebywałą mocą i możliwościami magicznymi. 

Motyw czarodzieja pojawia się w literaturze...

Kolorowanki z motywem czarodziejek i czarownic jak i czarodziejów pojawiają się stosunkowo często, wzbudzając zachwyt wśród najmłodszych i rozgrzewając wyobraźnię do granic możliwości. Z całą pewnością są to bohaterowie wzbudzający jak najbardziej pozytywne skojarzenia. Są przecież potężnymi czarodziejami, którzy wykorzystują swoją potęgę w słusznych celach. Najczęściej uczestniczą w wyczerpujących walkach pomiędzy dobrem i złem. Kolorowanie takich wzorów to wyzwanie dla każdego miłośnika malowanek, ale również istotny przekaz dla młodego człowieka. Dzięki nim dziecko będzie w stanie zrozumieć, że w życiu zawsze należy kierować się przyzwoitością. Czarodzieje z powieści Tolkiena czy J.K. Rowling to bohaterowie, które w oczach małego dziecka mogą uchodzić za autorytet, na którym warto się wzorować. Są poczciwi, życzliwi i wiedzą, że zło zawsze przegrywa z dobrem. Należy wobec tego zawsze poszukiwać rozwiązań, które nie zaszkodzą innym. W kolorowankach czarodziej niemal zawsze stoi nad parującym kotłem, przygotowując magiczne eliksiry. Ubrany jest w sięgającą do kostek szatę i szpiczasty kapelusz. Nieodłącznym elementem jest również długa broda.

Jaki jest motyw przewodni kolorowanek z czarodziejami?

Kolorowanki dla dzieci z czarodziejem w charakterze motywu przewodniego cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Oddziałują na wyobraźnię dziecka tak samo jak kolorowanki z bajek, które umożlwiają wcielenie się w ulubioną postać. Dzięki takim malowankom dziecko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki będzie mogło przenieść się do fantastycznego świata, w którym absolutnie wszystko jest możliwe. Przeniesie się do świata, w którym magia gra pierwsze skrzypce, ale również w miejsce, w którym przyzwoitość zawsze wygrywa z nikczemnymi zachowaniami. Wzory z czarodziejami są niezwykle zróżnicowane. Dostępne są malowanki dla najmłodszych, które odznaczają się znacznie niższym poziomem skomplikowania oraz malowanki z doskonale wykreowaną scenerią, w której znajdziemy całe mnóstwo fascynujących szczegółów. 

Podsumowując

Dzieci uwielbiają wykreowany świat, który pozwala zanurzyć się w zupełnie innej rzeczywistości. Właśnie dlatego powieści o Harrym Potterze cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Kolorowanki z motywem czarodzieja to doskonały sposób na pobudzenie dziecięcej wyobraźni poprzez twórczą zabawę. Dzięki nim dziecko będzie mogło zanurzyć się w magicznym świecie i przypomnieć sobie najwspanialsze chwile z udziałem bohaterów znanych powieści oraz ich ekranizacji. Nie ma przecież lepszego sposobu na poszerzanie własnych horyzontów niż kreatywna zabawa, która stanie się źródłem ogromnej satysfakcji. 

Details

Data dodania: 14-11-2021

Kategoria: Ludzie

Oglądano 1317 razy

Tagi: Brak

Ładuje się...