Equestria

Kolorowanki z kucykami Pony są popularne w naszym kraju od wielu lat, chociaż nie każdy wie, że historia tych lalek czy zabawek trwa już od prawie 40 lat. Warto cały czas pamiętać o tym, że jest to seria, która ma wielu bohaterów. Oczywiście najważniejszym jest księżniczka Celestia, ale są też inne ważne motywy z całą sagą związane, a przede wszystkim Equestria. Jest nawet film animowany, który nazywa się "My Little Pony: Equestria Girls" i powiemy sobie o nim więcej w kontekście kolorowanek i tego, dlaczego warto je mieć. 

Historia bajki "My Little Pony: Equestria Girls"

Bajka z cyklu "My Little Pony" o tytule "Equestria Girls" ma prosty przekaz jak zresztą większość bajek. Liczy się przede wszystkim walka ze złem. Najwazniejsze jednak w tej bajce jest to, że Twilight Sparkle przyjeżdża do Kryształowego Królestwa na zjazd księżniczek, ale w nocy zostaje wykradziona korona pomagająca chronić Equestrię. Naturalną konsekwencją będzie więc pogoń za złodziejem, który jednak uciekł przez naturalne lustro i jest go trudno znaleźć. Z czasem okazuje się, że jest to dawna koleżanka księżniczki Celestii, której kolorowanki też znajdziemy.

Twilight Sparkle musi zrobić wszystko, aby odbić złodziejowi koronę by ta powróciła tam, gdzie jest jej miejsce. Twórcami tej bajki są Hasbro Studios i DHX Media/Vancouver, a jest dobrym uzupełnieniem bajki również spod cyklu My Little Pony "Przyjaźń to magia". 

Czym charakteryzuje się bajka "My Little Pony: Equestria Girls"?

Bajka "My Little Pony: Equestria Girls" charakteryzuje się tym, że widz od początku wie z kim musi trzymać sztamę. Pomimo tego, że miała premierę w 2013 roku, to wiele rzeczy z niej jest jak najbardziej aktualnych. Każda z bajek musi wprowadzać pozytywne elementy do życia i w tym przypadku nie jest inaczej. Jest przedstawiony złodziej jako ten zły, co jest oczywiste i cała reszta bohaterów, którzy chcą dopaśc złoczyńcę.

Bajka nie trwa długo, bo tylko 70 minut, ale właśnie chcąc dopełnić historię Twilight Sparkle, warto kupić kolorowanki, które będą jasno nawiązywać do tego tytułu. Co ciekawe, w roli głównej bohaterki wcieliła się Tara Strong, która prywatnie jest żoną Daniela Craiga, znana z podobnych roli w bajkach jak Ben 10 czy Mała Syrenka.

Nawiązanie kolorowanki do bajki "My Little Pony: Equestria Girls"

Dziecko otrzymując taką kolorowankę może przypomnieć sobie wszelkie akcje, które były zawarte w filmie. Obudzi w nim na nowo uczucia, które przeżywało oglądając akcję przez 70 minut. Kolorowanki wnoszą wiele do życia dzieci, ponieważ nie tylko kształcą ich talent artystyczny, ale również wpływają na wyobraźnię. Co warto podkreślić, to na pewno dokładność odzwierciedlenia głównych postaci na kartach kolorowanek.

Psychologowie mówią o tym, że dobrą opcją jest podarowanie dziecku czegoś, co niekoniecznie będzie grą komputerową i będzie wpychało je w cały świat technologii. Podarowanie kolorowanki z Equestrią sprawi, że będzie mogło sobie na nowo wyobrazić cały świat tej krainy oraz emocje, które przeżywali główni bohaterowie po ukradnięciu korony. 

Podsumowanie

Szukając wartościowych pomocy na wypełnienie wolnego czasu jak najbardziej inwestycja w kolorowanki będzie właściwa. Mamy nadzieję, że wybierzecie odpowiednią kolorowankę dla swojego dziecka, a nawet sami poświęcicie im swój czas, by im pomóc. Próba odciągnięcia go od monitorów komputera czy smartfona zawsze będzie trudna, ale jak najbardziej potrzebna. Nie dość, że kolorowanki są tanie, to też prostym narzędziem edukacyjnym rozwijającym wyobraźnię.

Details

Data dodania: 19-10-2022

Kategoria: Zabawki

Oglądano 783 razy

Tagi: Brak

Ładuje się...