Przybory kuchenne

Kolorowanki od wielu lat, wykorzystywane były przez rodziców i nauczycieli, w celu stworzenia kreatywnego zajęcia dla dzieci. Duże zainteresowanie obrazkami sprawiło, że stale publikowane są nowe, ciekawe i oryginalne kolorowanki, które różnią się od siebie wielkością, motywem przewodnim, a co za tym idzie, poziomem trudności, dlatego można dopasować je do wieku dziecka. 

Jedna z najciekawszych, zarazem najbardziej pobudzających dziecięcom wyobraźnie kategorią, są obrazki przedstawiające przybory kuchenne. 

Kolorowanki tematyczne. Przybory kuchenne

Obrazki przedstawiające przybory kuchenne, np. kolorowanki z łyżką to ciekawe rozwiązanie dla dzieci, które zaczynają poznawać świat. Obrazki, przedstawiają to różne sprzęty wykorzystywane w kuchni, jak i wszystko co jest z nią związane, czyli kubki, talerze, sztućce, stół, krzesła, garnki i wiele, wiele innych. W przeciwieństwie do zwykłych kolorowanek, są one robione w bardzo ciekawy sposób, a każde z nich, różnią się od siebie motywem przewodnim, dlatego nigdy nie znudzi się one dzieciom. Kolorowanki z kategorii przybory kuchenne, cieszą, bawią i rozwijają. Podczas zabawy, dzieci pozyskują wiedzę na temat otaczających ich przedmiotów, sposobu ich wykorzystania i bezpieczeństwa. Obrazki dostępne są całodobowo, a żeby wejść w ich posiadanie, wystarczy je pobrać a następnie wydrukować. 

Rozmiar obrazków ma znaczenie

Kolorowanki z motywem jedzenia i żywności, powinny dopasować się do indywidualnych potrzeb dziecka. Te publikowane na stronie, mają największa zaletę. Można wydrukować je w dowolnym formacie, co ułatwia dziecku wykonanie pracy. Podczas kolorowania, dziecko uczy się kształtów, kolorów, figur i przedmiotów, które na co dzień je otacza. Ćwiczy prawidłowy chwyt kredki, mięśnie ręki, co ułatwia naukę pisania, cierpliwość, staranność i dokładność. Równie istotne jest skupienie. Dzięki regularnym kolorowankom, dziecko będzie uważniejsze i dokładniejsze, a nawet najtrudniejsze zadania, nie będa stanowić dla niego problemu.

Tematyczne obrazki doskonale wpływają na wyobraźnię. Poszerzają i pobudzają ją, przez co dziecko łatwiej poradzić sobie w wielu sytuacjach, nawet tych trudnych, wymagających natychmiastowej reakcji. Jest to doskonałe rozwiązanie dla przedszkoli i szkół, którym zależy na przeprowadzeniu zajęć tematycznych. Wydrukowane obrazki, świetnie sprawdza się do wielu prac plastycznych i technicznych. Mogą być wykorzystywane jako dekoracje, zwłaszcza sali zabaw, oryginalne plakaty dekoracyjne, książeczki, kartki okolicznościowe  oraz laurki. Przykładów na wykorzystanie tematycznych kolorowanek jest naprawdę wiele, dlatego warto sięgnąć po tą rozwijająca formę zabawy dla dzieci.

Jak dopasować kolorowankę do dziecka?

Jeśli chcesz wprowadzić kolorowanki swojemu dziecku, koniecznie zwróć uwagę na kilka szczegółów. Dopasuj tematykę do zainteresowań dziecka. Jeśli Twoje dziecko buja w obłokach, postaw na kolorowanki przedstawiające przybory kuchenne w prześmiewczym stylu, na przykład posiadają oczka, buzię lub w ciekawe wzorki. W ten prosty sposób, zachęcisz dziecko do ich kolorowania. Pamiętaj, aby poziom trudności był dopasowany do umiejętności, jakie posiada dziecko, oraz do jego wieku. Nie narzucaj tematyki dziecku. Wybierzcie interesująca go kolorowankę wspólnie by mieć pewnośc, że na pewno spodoba się dziecku, i będzie chciało je pokolorować. Zasugeruj wspólne malowanie, podczas którego, masz mozliwość opowiedzania dziecku szczegółów na temat danej rzeczy. Tak przyswoi więcej wiedzy i nabierze nowych umiejętności. 

Details

Data dodania: 29-11-2017

Oglądano 11524 razy

Ładuje się...