Rycerze

Rycerze to popularni bohaterowie wielu wspaniałych baśni i bajek dla dzieci.

Niekiedy konkretna historia opowiada głównie o nich, ale bardzo często grają również role bohaterów drugoplanowych. Ratują z opresji księżniczki i walczą z krwiożerczymi smokami. Z rycerzami nie sposób się nudzić, dlatego opowieści o nich przykuwają uwagę zarówno młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Bajki o rycerzach nierzadko są również oglądane przez osoby dorosłe. Śledzenie losów odważnych mężczyzn w zbrojach może więc stanowić rozrywkę dla całej rodziny. 

Bajek, w których pojawia się rycerz na koniu nie brakuje. Bohaterowie ci walczą zazwyczaj z różnego rodzaju złem. Czasami muszą oni pokonać groźnego i ziejącego ogniem smoka, aby uratować z wieży piękną królewnę. Nierzadko walczą również z magią i rozmaitymi urokami. Najczęściej rzucają je złe wiedźmy i czarownice. Ich ofiarami padają zazwyczaj niewinne, ale wyjątkowo urocze księżniczki. Czarownice zazdroszczą im urody, młodości, a nierzadko także miłości przystojnego księcia. Bywa i tak, że rycerz musi pokonać złego czarnoksiężnika lub czarodzieja z kolorowanki, którego celem jest zdobycie władzy nad jakimś królestwem. Do charakterystycznych cech rycerzy należą przede wszystkim: siła, odwaga, sprawiedliwość, a także wierność swojemu królowi. Rycerzowi towarzyszy zazwyczaj oddany i piękny rumak z długą grzywą. To właśnie z jego pomocą rycerz jest w stanie skutecznie walczyć ze swoimi wrogami. Zazwyczaj, zanim bohaterowi uda się osiągnąć swój cel, musi zmierzyć się on z wieloma przeciwnościami. Nie od razu udaje mu się pokonać zło. Bardzo często pomagają mu dobre wróżki, a także zwierzęta leśne. Oglądając przygody rycerzy na szklanym ekranie nie sposób się więc nudzić. Dzieci mogą obserwować, jak krok po kroku, rycerz wraz ze swoim dzielnym rumakiem zbliżają się do celu. Pociecha uczy się, że warto walczyć o to co dla nas ważne, nawet jeżeli nie jest łatwo. Takie cechy jak dobroć, sprawiedliwość i gotowość do poświęceń pozwalają zyskać wiernych i oddanych przyjaciół, z którymi dążenie do celu zawsze będzie łatwiejsze. Tymczasem, źli ludzie, podobnie jak bajkowe wiedźmy, bardzo często zostają sami i nie mogą liczyć na szczerą pomoc innych. 

Kolorowanki z dzielnymi rycerzami mają szansę przypaść do gustu przede wszystkim chłopcom podobnie jak inne kolorowanki przedstawiające ludzi. To ich zazwyczaj fascynują dzielne walki tych wyjątkowych i odważnych bohaterów. Scenę, w której rycerz ratuje z opresji piękną królewnę, chętnie jednak pokoloruje dziewczynka. Duża ilość kredek i flamastrów z całą pewnością pobudzi dziecięcą kreatywność. Sukienka pięknej królewny może mieć przecież mnóstwo odcieni. Kontury rycerskiego rumaka także mogą zostać wypełnione rozmaitymi barwami. Wszystko zależy od fantazji konkretnego dziecka. Kolorowanie kolorowanek to nie tylko sposób na nudę. Czynność ta sprzyja również nauce cierpliwości i dokładności, co może przydać się podczas zajęć szkolnych. Kolorowanki są dobre także dla nadpobudliwych dzieci, bo pozwalają nieco się wyciszyć i uspokoić.

Podsumowanie

Kolorowanki, których bohaterami są rycerze mogą spodobać się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Wypełnianie kolorami konturów ulubionych postaci dostarczy najmłodszym mnóstwa dobrej zabawy. Dzięki kolorowankom pobudzona może zostać także wyobraźnia młodego człowieka. Kto wie, może odkryje on w sobie jakiś talent artystyczny? Dużą zaletą kolorowanek jest również to, że pociecha może zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie. Przydadzą się na świetlicy w szkole, a także podczas podróży pociągiem. 

Details

Data dodania: 11-12-2021

Kategoria: Ludzie

Oglądano 6375 razy

Ładuje się...